Targi pracy w Polsce (2019). Które odwiedzić? Ranking!

Targi pracy w Polsce

Targi pracy to nie lada wydarzenie! Poszukujesz pracy? A może dopiero zakończyłeś studia i zastanawiasz się co dalej? Targi pracy to miejsce właśnie dla Ciebie. W zasięgu ręki będziesz miał dostęp do pracodawców z rozmaitych branż, którzy czekają na osoby, którym nie jest obojętne to, gdzie pracują i czym zajmują się zarobkowo. Nie wiesz, które targi pracy wybrać? Dobrze trafiłeś! Specjalnie dla takich osób przygotowałam poradnik z najciekawszymi targami pracy organizowanymi w pierwszym półroczu 2019. Zapraszam do lektury.

Targi pracy to istna gratka, nie tylko dla bezrobotnych, absolwentów czy osób chcących podnieść swoje kwalifikacje, ale także dla pracodawców. Warto śledzić zbliżające się wydarzenia związane z rynkiem pracy w swojej okolicy. Tym bardziej, że niektóre z nich  organizowane są z ogromnym rozmachem.

Oczywiście wybór odpowiednich targów pracy może być trudny. Można bowiem poświęcić czas na dojazd, a na miejscu spotkać się z zaledwie kilkoma pracodawcami, którzy nie odpowiadają naszym preferencjom zawodowym. Zatem, jak wybrać targi pracy, które będą nas satysfakcjonowały? Oraz jak się do nich przygotować? Na te i wiele innych pytań odpowiem Ci w niniejszym artykule.

Zobacz jeszcze, o czym przeczytasz w poradniku:

 1. Po pierwsze, dowiesz się czym są targi pracy a także do kogo są w głównej mierze kierowane.
 2. Po drugie, zaprezentuję Ci rodzaje targów pracy, które obecnie możemy wyróżnić.
 3. W kolejnej części powiem Ci, jak przygotować się do targów pracy.
 4. Zakończę zaś podsumowaniem najciekawszych targów pracy, które w najbliższych miesiącach będą organizowane.

Zatem zaczynajmy!

Czym są targi pracy?

Czym są targi pracy?

Targi pracy to nic innego, jak wydarzenie organizowane dla osób poszukujących pracy oraz pracodawców. Mają one na celu ułatwienie kontaktu pomiędzy obiema stronami. Zazwyczaj wyglądają one dość typowo. Firmy wystawiają swoje stanowiska, do których zapraszają wszystkich zainteresowanych. Oczywiście pracodawców reprezentują wykwalifikowani pracownicy, najczęściej trudniący się rekrutacją.

Można tam dowiedzieć się wielu informacji odnośnie funkcjonowania danej firmy, poznać ich wymagania, ale także zapoznać się z aktualnymi wolnymi wakatami. Coraz częściej firmy prześcigają się w swojej ofercie, aby przyciągnąć jak najwięcej zainteresowanych. Poza standardowymi materiałami informacyjnymi, czy spotkaniami z konsultantem, oferują również możliwość wzięcia udziału w szybkiej rekrutacji.

Do kogo więc adresowane są targi pracy? Myślę, że do bardzo szerokiego grona osób. Przede wszystkim wyróżniam takie grupy zainteresowanych:

 • Osoby bezrobotne;
 • Studenci i absolwenci studiów wyższych, techników;
 • Osoby planujące zmianę pracy;
 • Biura karier, agencje pośrednictwa pracy itd.;
 • Specjaliści HR i wszystkie osoby zainteresowane tematem rynku pracy w Polsce;
 • Pracodawcy.

Jak widzisz targi pracy skierowane są do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Obecnie nieco zmienia się typowe myślenie dotyczące tego, kto przychodzi na targi pracy i, że w głównej mierze są to osoby, które od dłuższego czasu tkwią w bezrobociu. To właśnie tutaj możesz dowiedzieć wielu informacji o rynku pracy w swoim regionie czy o trendach w rekrutacji.

Jeśli już wiesz, czym są targi pracy, przejdźmy do ich rodzajów.

Rodzaje targów pracy

Rodzaje targów pracy

Targi pracy możemy rozpatrywać, biorąc pod uwagę rozmaite kryteria. Zacznijmy od TEMATYKI targów pracy. Wyróżniamy tutaj:

 1. Specjalistyczne targi pracy. Są one ograniczone do jednej lub kilku branż, które są ze sobą mocno połączone. Takimi przykładami są: Prawnicze Targi Pracy, Inżynierskie Targi Pracy czy Targi Pracy IT.
 2. Ogólnotematyczne targi pracy. Zazwyczaj wszystkie pozostałe targi pracy, które skupiają pracodawców reprezentujących różne branże.

Kolejno możemy rozróżnić je ze względu na ich ORGANIZATORA:

 1. Uczelnie wyższe. Najczęściej ich organizatorami są przyuczelniane biura karier. W zasadzie większość renomowanych uczelni wyższych organizuje takie targi przynajmniej raz w roku. Ich adresatem są zazwyczaj studenci, nie tylko tej uczelni.
 2. Powiatowe Urzędy Pracy. Organizowane są zazwyczaj raz w roku. Skierowane są do wszystkich poszukujących pracy.
 3. Firmy prywatne oraz serwisy rekrutacyjne. Targi organizowane przez nich mają zazwyczaj duży rozmach. Są to wydarzenia 1-2 dniowe, czasami mające kolejne edycje w różnych miastach, np. Absolvent Talent Days. Organizatorzy dbają o bardzo bogaty wachlarz pracodawców, reprezentujących różne branże.

Ostatnim wyróżnionym przeze mnie podziałem będzie ich DOSTĘPNOŚĆ:

 1. Płatne i wymagające wcześniejszej rejestracji. Są to zazwyczaj targi specjalistyczne, ograniczające liczbę swoich odbiorców. W zasadzie bardzo rzadko spotykane. Najczęściej połączone są z towarzyszącymi im szkoleniami, wykładami ze specjalistami.
 2. Darmowe i ogólnodostępne. Dostępne dla wszystkich osób.

Pewnie można wymieniać jeszcze kilka różnych rodzajów targów pracy, jednak te wydawały mi się najbardziej trafne i tak naprawdę robiące różnice.

Przejdźmy do kolejnej części poradnika.

Jak przygotować się do targów pracy?

Jak przygotować się do targów pracy?

W zasadzie możesz zastanawiać się, o jakie przygotowania się rozchodzi. W końcu jeśli są to ogólnodostępne i masowe wydarzenia, to po co się do nich i na nie szykować? Obawiam się, że popełniasz tutaj duży błąd.

Udając się na targi pracy i licząc na kontakt z pracodawcą, powinieneś prezentować i zachowywać się stosownie. W końcu nie wiesz, czy kiedyś Wasze ścieżki zawodowe znowu się nie skrzyżują.

Poniżej znajdziesz krótką ściągawkę, o czym nie zapomnieć, wybierając się na targi pracy:

 • Weź ze sobą aktualne curriculum vitae. Coraz częściej na stanowiskach pracodawców można składać swoje aplikacje.
 • Zrób wcześniejszy research pracodawców. Sprawdź jacy pracodawcy zadeklarowali swój udział na targach pracy. Wybierz kilku z nich i postaraj się jak najwięcej o nich dowiedzieć.
 • Sprawdź, czy jest możliwość umówienia się z pracodawcą na rozmowę o konkretnej godzinie. Unikniesz wtedy niepotrzebnego stresu.
 • Staraj się wybrać godzinę wcześniejszą, aby uniknąć znużenia pracodawcy kolejną z rzędu rozmową.
 • Ubierz się stosownie. Oczywiście nie musisz zakładać na siebie garnituru, ale jak najbardziej mile widziana jest koszula w stonowanym kolorze.
 • Zrób wrażenie na pracodawcy.
 • Koniecznie weź wizytówkę osoby, z którą miałeś spotkanie. W następującym po targach dniu roboczym wyślij maila z przypomnieniem swojej osoby. Załącz raz jeszcze swoje CV.

Jak widzisz udział w targach pracy może czasami przypominać rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętaj, aby dobrze wykorzystać swoją szansę!

Najciekawsze ogólnodostępne targi pracy

Najciekawsze ogólnodostępne targi pracy

W najbliższych miesiącach czeka nas bardzo dużo interesujących wydarzeń związanych z rynkiem pracy. Począwszy od meetup’ów, konferencji, kończąc na targach pracy. W głównej mierze organizowane są one w weekendy i niestety często nakładają się na siebie. Aby nie przegapić najciekawszych z nich, poniżej przedstawiam Ci zestawienie zbliżających się targów pracy.

W takim razie zaczynajmy!

XVIII Podkarpackie Targi Pracy (Rzeszów)

Od kilkunastu lat Podkarpackie Targi Pracy są największym tego typu przedsięwzięciem w regionie. Organizowane są z myślą o studentach i absolwentach podkarpackich uczelni, ale także innych osobach poszukujących zatrudnienia w różnorodnych sektorach gospodarki. Corocznie targi odwiedza blisko 5000 osób poszukujących pracy.

Podkarpackie Targi Pracy

Za ich organizację odpowiada Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 • Data wydarzenia: 14.02.2019
 • Lokalizacja: Hala Podpromie, ul. Podpromie 10, 35-045 Rzeszów
 • Strona internetowa: http://www.targipracy.rzeszow.pl
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy: Alior Bank S.A., Deloitte, Grupa Pracuj.pl, Poczta Polska S.A., State Street Bank GmbH Sp. z o.o.

XII Targi Pracy i Praktyk Studenckich – Job And Internship Fair (Dąbrowa Górnicza)

To zdecydowanie jedne z bardziej interesujących targów pracy organizowanych przez uczelnię wyższą. Głównym organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej.

Poza standardową ofertą targów pracy, czyli spotkaniem z pracodawcami, których będzie ich około 50, warto zwrócić uwagę na symulację rozmów kwalifikacyjnych z profesjonalistami. Ponadto targom pracy towarzyszyć będzie cykl szkoleń z zakresu rekrutacji zwany Akademią Kariery.

 • Data wydarzenia: 13.03.2019
 • Lokalizacja: Akademia WSB, ul. Zygmunta Cieplaka 1c, 41-300 Dąbrowa Górnicza
 • Strona internetowa: http://wsb.edu.pl
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy: IBM Polska, Arcelor Mittal Poland, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Promedica24, Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej.

Targi Pracy WORK EXPO (Rzeszów)

Kolejne dwudniowe targi pracy, tym razem w stolicy województwa podkarpackiego. Poza spotkaniem z pracodawcami, organizatorzy szykują dla uczestników warsztaty, konsultacje oraz treningi z zakresu rynku pracy i efektywnego poszukiwania zatrudnienia.

Work EXPO Logo

Równolegle do tych targów będą odbywać się Targi Edukacyjne. Będą się one wzajemnie uzupełniać, stanowiąc niezłą gratkę dla tegorocznych maturzystów, którzy zastanawiają się co robić po ukończeniu szkoły.

 • Data wydarzenia: 05-06.03.2019
 • Lokalizacja: G2A Arena, ul. Jasionka 953, 36-002 Jasionka
 • Strona internetowa: http://praca.targirzeszowskie.pl/pl/
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy (2018): Promedica Care Sp. z o.o., Work Centre Sp. z o.o., Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Rzeszów Sp. z o.o., Sherpa International Force SP. z o.o.

Absolvent Talent Days

Jak sami organizatorzy przyznają są to największe targi pracy i praktyk w Polsce. Organizowane przez serwis rekrutacyjny Absolvent.pl, który zrzesza ogromną liczbę studentów, absolwentów i młodych ludzi poszukujących pracy.

Absolwenta Talent Days Logo

To świetna okazja do spotkania z pracodawcami, na którym możesz skonsultować swoje CV. Ponadto, będziesz miał możliwość uczestnictwa w warsztatach i szkoleniach związanych stricte z rynkiem pracy i zatrudnieniem.

Absolvent Talent Days to duże przedsięwzięcie. W ciągu najbliższych trzech miesięcy targi te odbędą się w aż siedmiu największych polskich miastach.

Informacje ogólne:

Harmonogram:

KiedyMiastoGdzie
07.03.2019Gdańsk/SopotERGO ARENA Gdańsk/Sopot, Plac Dwóch Miast 1, 81-731 Sopot
12.03.2019WrocławWrocławskie Centrum Kongresowe, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
14.03.2019WarszawaPGE Narodowy, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa
19.03.2019KrakówICE Kraków Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
28.03.2019KatowiceMiędzynarodowe Centrum Kongresowe, plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice
02.04.2019ŁódźEXPO Łódź, al. Politechniki 4, 93-590 Łódź
10.04.2019PoznańMiędzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 3, ul. Głogowska 14 MTP – Pawilon 1 (wejście bramą nr 10), 60-734 Poznań

Targi Pracy UEK (Kraków)

Targi Pracy organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie już od 15 lat. Są uznawane za jedne z ciekawszych tego typu wydarzeń zarówno przez uczestników, jak i pracodawców. Sama uczelnia chwali się na swojej stronie tym, że zadowolenie z przeprowadzenia targów i jego efektów deklaruje aż 92% pracodawców, którzy brali w nich udział.

ACK UEK Logo

Podobnie jak w poprzednich latach planowane są dwie edycje targów pracy. Jedna wiosną, zaś druga jesienią 2019 roku.

Oczywiście poza typowymi stoiskami pracodawców, odbędzie się również oficjalna ich prezentacja. Na godzinnych prelekcjach poruszanych będzie wiele zagadnień związanych z procesem rekrutacji (w 2018 roku brali udział: Maspex, Capgemini, State Street Bank czy UBS).

 • Data wydarzenia: 07.03.2019 i 10.10.2019
 • Lokalizacja: Pawilon dydaktyczno – sportowy UEK, ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków
 • Strona internetowa: https://www.kariery.uek.krakow.pl/
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy: UBS, Maspex, Capgemini, Motorola Solutions, HedgeServe, State Street Bank.

Targi Pracy (Lublin)

Organizowane już od 2005 roku targi pracy skierowane głównie do osób z województwa lubelskiego. Jak sami organizatorzy zaznaczają jest to wydarzenie skierowane tak naprawdę do wszystkich. Zarówno do studentów, absolwentów, bezrobotnych, osób zastanawiających się nad zmianą pracy, ale również do tych, którzy chcą ciągle podnosić swoje kwalifikacje.

Targi PRacy Lublin logo

Pracodawcy biorący udział w tych targach, mogą skutecznie wypromować swoją markę, zbudować zaufanie i wizerunek solidnego partnera biznesowego.

Targi pracy w Lublinie cieszą się dużą renomą od lat. Rokrocznie przybywa na nie ok. 4 tysięcy osób poszukujących pracy.

 • Data wydarzenia: 15.03.2019
 • Lokalizacja: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin
 • Strona internetowa: https://praca.targi.lublin.pl
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy (2018): Żabka Polska S.A., InfoPraca.pl, Bricoman Polska, a także agencje pracy tymczasowej oferujące zatrudnienie w Niemczech, Holandii, Norwegii i Belgii.

XI Akademickie Targi Pracy Politechniki Opolskiej (Opole)

Targi Pracy skierowane głównie do studentów z województwa opolskiego. W zeszłym roku wzięło udział ponad 50 wystawców. Reprezentowali oni branże zgodne z kierunkami kształcenia uczelni z całej Polski. Trzeba przyznać, że zainteresowanie targami jest bardzo duże. Miejsca dla pracodawców na targach już dawno nie uświadczysz.

Politechnika Opolska logo

Poza spotkaniem z pracodawcą, możesz doszlifować swoje CV lub wziąć udział w ciekawych wykładach. W tamtym roku wykład motywacyjny wygłosił znany dziennikarz Szymon Hołownia. Ponadto wielu pracodawców prowadziło szybką rekrutację na wolne wakaty w swojej firmie.

 • Data wydarzenia: 20.03.2019
 • Lokalizacja: „Łącznik”, ul. Mikołajczyka 16, 45-271 Opole
 • Strona internetowa: https://abk.po.edu.pl/targi_pracy_2019.html
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy (2018): Velux, Asseco, Bank Pekao, IFA, Itaka, Orlen.

XVII Targi Pracy Uniwersytetu Zielonogórskiego (Zielona Góra 2019)

Organizowane już po raz siedemnasty targi pracy to niewątpliwa gratka dla poszukujących pracy. Województwo lubuskie nie obfituje w  tego typu wydarzenia, także tym bardziej to świetna okazja do zapoznania się z ofertą pracodawców.

Oczywiście biorąc ze sobą swoje curriculum vitae można nie tylko skonsultować jego treść z ekspertami, ale również wziąć udział w pierwszym etapie rekrutacji. Na targach duży nacisk kładzie się na promowanie przedsiębiorczości. Jeśli więc zastanawiasz się nad założeniem własnej działalności gospodarczej, to na targach Uniwersytetu Zielonogórskiego poznasz odpowiedź na wiele nurtujących Cię pytań.

 • Data wydarzenia: 20.03.2019
 • Lokalizacja: Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Szafrana 4, 65-246 Zielona Góra
 • Strona internetowa: http://www.bk.uz.zgora.pl/index.php?id=32,334,0,0,1,0
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy (2018): Balcerzak i Spółka, Eobuwie.pl, Denley.pl, Nestle Polska, Ikea Industry Poland.

Akademickie Targi Pracy Campus Recruitment (Wrocław 2019)

Trzydniowe targi pracy organizowane przez Politechnikę Wrocławską (wraz z Biurem Karier) oraz Fundację MANUS.

Tym co na pewno wyróżnia te targi, to czas ich trwania. To świetna okazja do spokojnego rozłożenia w czasie spotkań z pracodawcami.

31 Akademickie Targi Pracy

Pierwszego dnia wystawiać się będą pracodawcy z branży inżynierskiej oraz o profilu ogólnym. W kolejnym dniu – firmy z związane z Data Science. Ostatni dzień skoncentrowany jest na pracodawcach z branży IT.

Na tydzień przed targami biuro karier Politechniki Wrocławskiej prowadzić będzie Tydzień Szkoleń.

 • Data wydarzenia: 19-21.03.2019
 • Lokalizacja: Politechnika Wrocławska budynek C-13, wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 23-25, 50-370 Wrocław
 • Strona internetowa: https://atp.pwr.edu.pl
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy: Amazon, Credit Agricole, Comarch, Electrolux, Techland.

Targi Pracy (Szczecin)

Największe targi pracy na Pomorzu Zachodnim. Bierze w nich udział ponad 100 pracodawców z różnych branż, oferując zainteresowanym ponad 2000 ofert pracy.

Targi Pracy Szczecin logo

Studenci oraz osoby bez doświadczenia zawodowego znajdą tutaj również oferty praktyk i staży doszkalających. Oczywiście warto przynieść ze sobą swoje dokumenty aplikacyjne, takie jak aktualne CV. Wielu pracodawców chętnie organizuje rekrutacje przy okazji tego typu wydarzeń.

Ponadto, osoby chcące podnieść swoje kwalifikacje, będą mogły skorzystać z oferowanych szkoleń przez różne instytucje, które również będą brały udział w targach pracy.

 • Data wydarzenia: 27.03.2019
 • Lokalizacja: Netto Arena, ul. Władysława Szafera 3/5/7, 71-245 Szczecin
 • Strona internetowa: https://targipracy.szczecin.pl
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy (2018): RadissonBlu, RTV Euro AGD, Erbud Group, Lidl, Auchan, Pepco.

Career EXPO (Wrocław)

Organizowane z dużym rozmachem targi pracy po raz kolejny zagoszczą we Wrocławiu. Na uczestników tego wydarzenia czekają określone strefy: szybkiej rekrutacji, ofert pracy, konsultingu CV, ksero i relaksu.

Poza wystawcami, dla wszystkich poszukujących pracy, przygotowane będą warsztaty oraz prelekcje.

Już dzisiaj skorzystaj z modułu Szybkiej Rekrutacji dostępnej na stronie targów. Przede wszystkim wyszukaj najpierw czy dana firma proponuje taką formę rekrutacji. Następnie wyślij swoje CV i ustal godzinę spotkania. Kolejno po akceptacji pracodawcy, przyjdź na targi i weź udział w rozmowie kwalifikacyjnej.

 • Data wydarzenia: 27.03.2019
 • Lokalizacja: STADION WROCŁAW, ALEJA ŚLĄSKA 1, 54-118 Wrocław
 • Strona internetowa: https://careerexpo.pl/
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy: Nokia, Credit Suisse, Ceneo.pl, Decathlon, Eurobank, Kaufland.

Targi Pracy AGH (Kraków)

Coroczne targi pracy organizowane przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie mają zazwyczaj dwie edycje: wiosenną i jesienną. Wydarzenie to ma swoją długą tradycję, sięgającą roku 1999, kiedy to nazywało się jeszcze Inżynierskimi Targami Pracy.

Targi pracy AGH logo

Rok do roku liczba uczestników waha się między 4,5 a 7 tysiącami. Na tak liczną grupę, głównie studentów, czekają reprezentanci największych firm w Polsce. Swoim profilem odpowiadają kierunkom proponowanym na większości uczelni wyższych.

Trójmiejskie Targi Pracy (Gdańsk)

Dwudniowe targi pracy, które od lat przyciągają największe firmy z branż IT, finansów, energetyki czy handlu. Ponadto uczestnicząc w targach, można spotkać się z agencjami zatrudnienia, head-hunterami czy instytucjami publicznymi.

Trójmiejskie Targi Pracy logo

Poza ciekawymi ofertami pracy na uczestników czekaj również prelekcje. Duży nacisk kładziony jest na studentów oraz absolwentów i przygotowanie dla nich atrakcyjnych ofert praktyk i staży. Właśnie na stoiskach będzie można skonsultować swoje CV oraz mentalnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

 • Data wydarzenia: 13-14.04.2019
 • Lokalizacja: Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk
 • Strona internetowa: https://www.targipracy.gdansk.pl
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy: FINEOS, ERGO Hestia, Bluestone Poland, Nordea, HiQ Poland.

Specjalistyczne targi pracy

Poza ogólnodostępnymi targami pracy możemy wyróżnić również te, które skierowane są do węższej grupy ludzi. Oczywiście wstęp na nie ma każdy. Jednak tematyka warsztatów i prelekcji, stoiska wystawców są zawężone do określonych branż.

Przykładem takich targów są np. Prawnicze Targi Praktyk i Pracy organizowane w Warszawie. Jak sama nazwa wskazuje ich tematyka będzie kręcić się wokół zagadnień związanych z prawem i administracją.

Zobacz jeszcze inne wydarzenia, które w najbliższym czasie pojawią się w kalendarzu ogólnopolskich targów pracy.

X Inżynierskie Targi Pracy (Gdańsk)

Dwudniowe wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Studentów BEST Gdańsk. Umożliwia studentom i absolwentom rozmowę z potencjalnymi pracodawcami. Tegoroczna edycja będzie okazją do zaprezentowania się dla 66 wystawców. Wydarzeniu towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty, które odbędą się w trakcie wydarzenia.

Inżynierskie Targi Pracy BEST logo

Oczywiście nie zabraknie miejsca do konsultacji CV oraz możliwości zrobienia do niego profesjonalnego zdjęcia!

 • Data wydarzenia: 27-28.02.2019
 • Lokalizacja: Gmach Główny Politechniki Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk
 • Strona internetowa: http://best.gdansk.pl/itpWP/
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy: PKP Intercity S.A., Intel Technology Poland, Unilever Polska S.A., Orange Polska, Grupa Żywiec.

Targi Pracy IT (Warszawa)

Organizatorem tych targów jest Politechnika Warszawska. Są to targi specjalistyczne, skierowane do osób z branży IT lub poszukujących pracy właśnie w tej dziedzinie. Już na wstępie otrzymasz od organizatorów Tutorial Kariery IT, który będzie pomocny chociażby w kontakcie z pracodawcą.

Targi Pracy IT

Targi te różnią się od innych tego typu wydarzeń. Uczestnicy będą mogli brać udział w losowaniu atrakcyjnych nagród zarówno w trakcie targów, jak i po nich. Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja swojej obecności na targach.

Wydarzenie to odbywa się w różnych terminach na różnych uczelniach wyższych. Zobacz, gdzie i kiedy znajdą się najbliższe Targi Pracy IT.

Informacje ogólne: 

Harmonogram:

KiedyMiastoGdzie
06.03.2019WarszawaWydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Stefana Banacha 2, 02-097 Warszawa
07.03.2019WarszawaWydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75, 00-662 Warszawa
12.03.2019WarszawaWydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, ul. Gen. Witolda Urbanowicza 2, 00-908 Warszawa
13.03.2019WarszawaWydział Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW, ul. Nowoursynowska 161/34, 02-776 Warszawa
15.03.2019Warszawa Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, ul. Koszykowa 86, 02-008 Warszawa

26. Inżynierskie Targi Pracy (Warszawa)

Dwudniowe targi pracy organizowane przez Politechnikę Warszawską już po raz 26. Kolejny rok z rzędu w trakcie wydarzenia przeprowadzony jest plebiscyt wyłaniający najbardziej atrakcyjnego pracodawcę. Uczestnikami tego, w zasadzie największego badania, są studenci i absolwenci.

Inżynierskie Targi Pracy logo

Poza plebiscytem odbędą się również warsztaty, prowadzone przez reprezentantów firm, które w całości będą traktować o rekrutacji. Jest to świetna okazja to sprawdzenia, jak funkcjonuje w tym zakresie firma, ale także jak przygotować się do ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej.

 • Data wydarzenia: 12 – 13.03.2019
 • Lokalizacja: Politechnika Warszawska, Plac Politechniki 1, 00-661 Warszawa
 • Strona internetowa: http://targipracy.org.pl/
 • Wstęp: darmowy
 • Wystawcy (2018): Bosch, Amazon, BCG, Airbus, P&G, Mondelez International.

Zakończenie

Podsumowując, targi pracy to naprawdę znaczące wydarzenie w życiu lokalnej czy też studenckiej społeczności.

Poszukujący pracy jak na wyciągnięcie dłoni mają szeroki wachlarz ofert pracy, które na miejscu mogą skonsultować z pracodawcami. Organizatorzy prześcigają się w coraz to nowych możliwościach, aby uatrakcyjnić owe targi pracy. Szybka rekrutacja, konsulting CV, warsztaty i prelekcje już nikogo nie dziwią.

Nie jest również niczym dziwnym częstotliwość ich organizacji. Aby mieć je wszystkie „pod ręką” i nie przegapić tych z Twojego regionu, zachęcam do uważnego śledzenia naszego kalendarza HR. Na bieżąco uzupełniany, nie pozwoli Ci na przeoczenie żadnego ciekawego wydarzenia. Zapraszamy do korzystania!

Spodobał Ci się ten poradnik? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli ocenisz go na 5 gwiazdek 🙂
(Ocen: 1, Średnia ocena: 5)
Joanna Ryś

Joanna Ryś

Joanna posiada 8-letnie doświadczenie w branży rekrutacyjnej, a obecnie pracuje jako Główny Strateg do spraw Sourcingu w obszarze EMEA w firmie WilsonHCG. Microsoft, Rolls Royce Aerospace, Abbott, AB Inbev to kilka firm z portfolio klientów z którymi współpracowała, a do jej zadań należy definiowanie strategii pozyskiwania kandydatów w Europie, samodzielne zaradzanie narzędziami rekrutacyjnymi, monitorowanie stopy zwrotu inwestycji, wdrażanie inicjatyw z obszaru Employer Branding do procesów rekrutacyjnych oraz analiza danych. Dzielenie się wiedzą i dyskusje na temat pracy z kandydatami są jej pasją, dlatego chętnie tworzy nowe programy szkoleniowe, prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych, organizuje warsztaty ze studentami krakowskich uczelni, pracownikami swojej firmy i wolnymi słuchaczami wywodzącymi się z różnych organizacji społecznych. Pasjonatka gier komputerowych i zagadnień socjoekonomii.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby zostawić komentarz