Przykładowe CV – Doradca finansowy

Jednym z najprężniej rozwijających się sektorów naszej gospodarki jest rynek usług finansowych. Wśród najpopularniejszych stanowisk w czołówce znajdują się doradcy finansowi. Cieszą się oni rangą prestiżu społecznego. Ludzie, którzy przychodzą do nich prosząc o poradę oczekują kompletnej informacji z zakresu kredytów, rachunków bankowych, lokat czy funduszy inwestycyjnych. Jeżeli wiesz, że płynnie poruszasz się w kwestiach związanych z bankowością i potrafisz dobrze doradzać, śmiało spróbuj swoich sił w zawodzie doradcy finansowego. Już dziś napisz CV, które przekona do ciebie każdego pracodawcę!

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że aby wziąć udział w procesie rekrutacji na stanowisko doradcy finansowego, wcale nie musisz posiadać wyższego wykształcenia. Powiedzmy sobie szczerze, że szanse absolwentów są wyższe pod warunkiem, że jeszcze w trakcie nauki zdobywali doświadczenie w branży.

Główne cechy osobowościowe, które warto zamieścić w życiorysie to: komunikatywność, wysoka kultura osobista, z umiejętnościami negocjacyjnymi oraz chęcią do poszerzania swoich kwalifikacji i kompetencji.

Pracodawcy najchętniej widzą na tym stanowisku osoby młode i pełne życia. Szanse mają także osoby niepełnosprawne, o ile ich zaburzenia nie utrudniają wykonywania obowiązków. Możesz liczyć na zarobki rzędu 2000 zł w okresie próbnym oraz ciekawy pakiet świadczeń socjalnych i dodatkowych.

Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę  przy redagowaniu swojego Curriculum Vitae?

 1. Przede wszystkim pamiętaj, że życiorys jest dokumentem  oficjalnym i w takim właśnie stylu powinien być utrzymany. Ta kwestia dotyczy również dołączanego zdjęcia. Nigdy nie dodawaj wyciętej fotografii z wakacji!
 2. Zarówno zdobyte wykształcenie jak i doświadczenie podajemy w kolejności odwrotnie chronologicznej. Na pierwszej pozycji znajdują się najnowsze informacje. Warto również krótko opisać zakres obowiązków na zajmowanych stanowiskach.
 3. Nie zapomnij wpisać również wszelkich form doskonalenia warsztatu pracy, które ukończyłeś. Uwzględniaj jednak tylko te, które są ważne dla branży produktów bankowych i doradcy finansowego.
 4. Na tym stanowisku szczególnie przydatnymi umiejętnościami jest prawo jazdy kat. B, bardzo dobra obsługa komputera oraz znajomość języków obcych na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym.
 5.  CV to również dobre miejsce na podanie swoich zainteresowań. Pracodawcy chętnie widzą w swojej ekipie osoby, które w czasie wolnym od pracy aktywnie wypoczywają. Co więcej, ciekawe hobby będzie świetnym początkiem twojego interview.
 6. Koniecznie umieść w stopce dokumentu zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zanim wydrukujesz dokumenty aplikacyjne, sprawdź, czy nie popełniłeś jakichś błędów interpunkcyjnych czy literówek. Nawet najmniejsza pomyłka może przekreślić twoje szanse na zdobycie etatu doradcy finansowego.

Najlepiej, jeżeli osobiście dostarczysz swoje portfolio. Może pracodawca od razu przeprowadzi z tobą rozmowę kwalifikacyjną? Przygotuj się i na taką okoliczność.

Przykładowe CV dla doradcy finansowego

Mikołaj Kowal

Opanowana i zaangażowany absolwent ekonomii, pragnący nadal podnosić swoje kwalifikacje w zawodzie doradcy finansowego

Adres zamieszkania:Ul. Okulickiego 15/16, 42-200 Częstochowa Przykładowe zdjęcia kandydata
Telefon kontaktowy:Ul. Okulickiego 15/16, 42-200 Częstochowa
Adres e-mail:mikolaj.kowal@poczta.pl
Edukacja
2004-2007 Akademia Polonijna, Częstochowa (studia licencjackie)
kierunek: Ekonomia, specjalizacja: International Economics
2007-2009 Akademia Polonijna, Częstochowa (studia magisterskie)
kierunek: Ekonomia, specjalizacja: International Economics
Doświadczenie zawodowe
08.2010 – 05.2012 Bank „Skok Stowarzyszenie”
Praca w charakterze: Doradca klienta.
 • Obsługa klienta;
 • Udzielanie porad, również finansowych;
 • Przedstawianie ofert finansowych banku;
 • Tworzenie ofert zindywidualizowanych.
05.2007 – 08.2010 Firma telekomunikacyjna „Acne”
Praca w charakterze: Przedstawiciel handlowy.
 • Prezentacja produktów i usług telekomunikacyjnych;
 • Zachęcanie do kupna i współpracy;
 • Podpisywanie umów z klientami;
 • Pozyskiwanie klientów;
 • Przygotowywanie ofert specjalnych.
Umiejętności
 • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
 • Prawo jazdy kat. B
 • Zaawansowana obsługa komputera i jego oprogramowania (pakiet Office, SPSS)
 • Umiejętności prezentacyjne i negocjacyjne
 • Ukończenie kursu dla doradcy finansowego (potwierdzonego certyfikatem)
Cechy charakteru
Cierpliwość, opanowanie, wytrwałość, zaangażowanie, sumienność, staranność, dokładność, lojalność, pracowitość, chęć niesienia pomocy, wrażliwość, stanowczość, pewność siebie, asertywność, umiejętność pracy z ludźmi, łatwość nawiązywania relacji, komunikatywność, otwartość, optymizm, entuzjazm, zaawansowane zdolności prezentacyjne,
Zainteresowania
Ekonomia, polityka, socjologia, psychologia, podróżowanie, pływanie, jazda na rowerze, wspinaczka, malarstwo, kulinaria
Pobierz wzór w formacie .pdf Pobierz wzór w formacie .doc
X

Materiał dostępny dla czytelników

Aby pobrać ten wzór musisz dołączyć do czytelników naszego newslettera. Zaraz jak tylko potwierdzisz swój adres e-mail, wyślemy Ci wiadomość z linkiem umożliwiającym pobranie tego wzoru.

Spodobał Ci się ten poradnik? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli ocenisz go na 5 gwiazdek 🙂
(Ocen: 1, Średnia ocena: 4)
Krzysztof Razmus

Krzysztof Razmus

Człowiek z wieloletnim doświadczeniem w pracy w działach HR wielkich korporacji. Swoim doświadczeniem zdobytym w pracy w Human Resources dzieli się z czytelnikami na łamach serwisu CVTips.pl. Publikuje rozmaite porady rekrutacyjne. Pisze artykuły o tym, jak przygotować dokumenty rekrutacyjne, by były zgodne z obowiązującymi standardami a także by sprostały wymaganiom surowych rekruterów. Doradza, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną, by ta nie była dla nas "wyzwaniem życia:. Uczy co robić dobrze a czego unikać, żeby odnieść sukces w staraniach o lepszą pracę.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby zostawić komentarz